

Sense tar strategiske grep for fremtiden – inngår samarbeid med Spenst
Kjære Sense-medlem,
Vi har en spennende nyhet å dele med deg! For å sikre at Sense fortsetter å være det beste treningssenteret for deg i årene som kommer, har vi valgt å inngå et strategisk samarbeid med treningskjeden Spenst.
Når man hører ordet "kjedesamarbeid", er det helt naturlig å lure på hva det betyr for senteret du kjenner i dag. Derfor ønsker vi å være tydelige med deg fra start:
Dette er ikke en avvikling av Sense, men et grep for å gjøre oss enda sterkere. Hva betyr dette for deg?
Det korte svaret er: Du får beholde alt du liker ved Sense, og i tillegg får du noen nye, flotte fordeler.
- Vi skal fortsatt hete Sense: På noe materiell vil du se at det står «Sense i samarbeid med Spenst», men navnet vårt og den lokale identiteten vår består.
- Samme team og lokalkultur: Spenst skal ikke inn og styre vår daglige drift. Det er fortsatt de samme ansatte du møter i døra, de samme instruktørene på timene, og den samme gode og inkluderende atmosfæren.
- Ny og bedre app: Som en del av samarbeidet vil vi bytte medlemssystem. Det betyr at du etter hvert vil få en helt ny og mer brukervennlig medlemsapp.
- Nye rabatter: Gjennom Spenst-nettverket vil du som medlem få tilgang til et enda større utvalg av spennende fordelsrabatter.
Hvorfor gjør vi dette?
Treningsbransjen er i stadig endring. Ved å samarbeide med Spenst får vi, som et lokalt eid senter, tilgang til smarte verktøy, tekniske systemer og et stort faglig nettverk. Dette frigjør tid og ressurser for oss, slik at vi kan bruke enda mer av energien vår på akkurat det vi brenner for: Deg, medlemmene våre og treningsgleden lokalt her i Kongsberg.
Veien videre
Du trenger ikke å foreta deg noe som helst akkurat nå. Vi vil holde deg løpende oppdatert om når den nye appen lanseres, og hvordan du enkelt tar den i bruk.
Ambisjonen vår er nøyaktig den samme i dag som den var i går:
Vi skal være et trygt, inkluderende og kvalitetsbevisst treningssenter for folk i Kongsberg. Vi skal fortsatt være Sense – bare i en enda litt sterkere utgave.
Takk for at du trener hos oss, vi gleder oss til fortsettelsen!
Vennlig hilsen,
Wenche Aasmundsen
Daglig leder, Sense Trening og Helse
(og resten av Sense-teamet)
Se Andre Nyheter

Sense tar strategiske grep for fremtiden – inngår samarbeid med Spenst
21.4.2026
For å sikre at Sense fortsetter å være det beste treningssenteret for deg i årene som kommer, har vi valgt å inngå et strategisk samarbeid med treningskjeden Spenst.
Les mer
Åpent hus 13-15. april
1.4.2026
I tre dager åpner vi dørene og lar deg teste alt vi tilbyr - helt gratis. Dette er en perfekt mulighet til å komme i gang, prøve nye timer og kjenne på treningsglede
Les mer
✨ Sense vokser – vi søker Pilates Reformer-instruktør ✨
27.2.2026
Sense Trening og Helse søker Pilates Reformer-instruktør til et inkluderende fagmiljø med fleksible timer, motiverte kunder og gode utviklingsmuligheter.
Les mer